Časté dotazy

Jak často je vhodné chodit na masáž?

Pokud nemá klient větší potíže, je doporučená frekvence masáží jednou za 2-3 týdny. To je masáž tzv. preventivní. Pokud se vyskytuje nějaký problém, je to už individuální a masáže se zpravidla vykonávají častěji.

 

Kdy nemůžu na masáž?

Kontraindikace (neboli stavy, při kterých nelze provádět masáž) jsou dvojího druhu:

  1. celkové – infekční onemocnění, nádory, opilost, záněty v dutině břišní
  2. místní – plísně, obecně infekční nemoci kůže, křečové žíly apod. U místních kontraindikací masáž provádět lze, pouze s vynecháním poraněné oblasti.

 

Jaké jsou ideální podmínky pro masáž?

Teplota při masáži by se měla pohybovat mezi 22 a 24 stupni Celsia. V místnosti by mělo být dostatečné světlo. Také je dobré si připravit ručník a popř. deku na přikrytí, ale není to nutnost, ručník a prostěradlo si vozím i sám. Nejméně půl hodiny před masáží by člověk neměl jíst vydatná jídla.

 

V čem je výhoda mobilní masáže?

Masáž je výborný způsob regenerace. Svaly a tělo celkově se při masáži maximálně uvolní. Mobilní masáž má nesporné výhody oproti masážích v salonech – masírovaný klient je ve svém domácím prostředí, cítí se komfortněji, nemusí nikam po masáži cestovat a i podmínky si může nastavit sám (teplotu v místnosti, hudbu atd.) Masáž má navíc reflexní účinky (viz článek Masáže ) které se mj. mohou projevit stavem ospalosti nebo krátkodobého “motání” hlavy. To není samo o sobě nic škodlivého, nicméně je velkou výhodou možnost v takovém stavu zůstat v teple domova a dopřát tak tělu maximální dávku regenerace.

 

Jaké máte masážní prostředky a pomůcky?

Masíruji na profesionálním masážním stole Rapido s rozměry 180 x 65 cm a nosností 250 kg. Jako masážní prostředek používám olej, který má za účinek kromě zvýšení kluzu i zvláčnění pokožky. Aby klienty nebolely nohy při ležení na břiše, podkládám je podnožníkem.